Nacházíte se : Úvod » Lyžování v Itálii » Lyžování Presolana, Monte Pora, Colere

FOTO
Lyžování v Orobijských Alpách - Monte Pora  Sjezdovky v areálu Monte Pora Sluníčko na sjezdovkách v Monte PoraUpravená sjezdovka v areálu Monte PoraMonte Pora, horní stanice lanovky Lanovka - Monte Pora Nad mraky v Monte Pora Svahy ve středisku Monte Pora Sluníčko v lyžařském centru Monte PoraDlouhá sjezdovka v lyžařském středisku Monte PoraKrásné svahy Monte PoraSjezd zasněženou krajinou v Monte PoraKlasické lyžování a túry v Monte PoraZasněžené vrcholky Monte PoraProstorné a nepřelidněné sjezdovky v Monte PoraMonte Pora, výjezd z lanovkyLyžaři na vrcholku ve středisku Monte PoraVolné sjezdovky Monte PoraSedačková lanovka Monte Pora, ItáliePohled z lanovky na sjezdovky Monte PoraSjezdovka PresolanaUpravená sjezdovka čekající na první lyžaře - PresolanaSjezdové tratě v PresolaněZasněžené údolí a městečko PresolanaZačínající lyžaři v Monte PoraKrásný pohled na vrcholky Alp z areálu Monte PoraLyžaři na lanovce v areálu Monte PoraObčerstvení na sjezdovkách v Monte PoraLyžaři na pozvolném svahu Monte PoraSjezdař ve středisku Monte PoraVolné sjezdovky v Monte PoraSedačková lanovka PresolanaHromady sněhu na vrcholcích Monte PoraPohled na zamlžené údolí Monte PoraMonte Pora, občerstvení na vrcholcích AlpLanovka ve středisku PresolanaPohled z lanovky do údolí - PresolanaZasněžená chatka ve svazích PresolanyDětský vlek v PresolaněZápad slunce na sjezdovkách v PresolaněPresolana, pohled do údolíJasný den na sjezdovkách v ColereSedačková lanovka ColereVrcholky Colere nad mrakyPod sjezdovkami v ColereKvalitní sníh na sjezdovkách v ColereOdpočinek pod sjezdovkami ColereSjezdaři v Colere, ItálieMapa údolí Valle SerianaItalská PresolanaTerén pro SnowboardCastione della PresolanaPresolana, italské AlpyBergamské hory Orobijské Alpy, provincie BergamoItalské Alpy nad městečkem PresolanaBergamské hory v Orobijských AlpáchBergamské hory, Orobijské AlpyZasněžené svahy v PresolaněHory v PresolaněLyžařské středisko Monte PoraAlpy - Bergamské horyLyžařská bouda, Bar fischioSedačková lanovka, Bar fischioVrcholek Cima Pora, stanice lanovkySjezdovky Cima PoraBergamské hory, Alpy Klasické lyžování v Orobijských AlpáchBergamské hory, ItálieBergamské hory v Orobijských AlpáchStezka v Bergamských horáchZasněžené domy v PresolaněHorský masiv Orobijských Alp nad PresolanouMonte LantanaSlunečný den v městečku PresolanaValzelliZasněžený svah ValzelliZasněžené údolí Corzenine - CorzeneCima Pora při východu slunceVýstup z lanovky na Cima PoraHorní stanice lanovky, Cima PoraCima Pora za krásného slunečného dnePohled na jezero d'IseoSedačková lanovka v Bergamských horáchČerstvý prašan v Bergamských horáchLyžařské středisko Monte PoraSluncem nasvícené vrcholky Bergamských horPohled na zasněžené domky v Bergamských horáchStezka v Bergamských horách, Orobijské Alpy
 

Presolana, Monte Pora, Colere

Přidat na facebook  

lyžování Presolana, Monte Pora, Colere

Provincie Bergamo je situována v centrální části regionu Lombardie. Západní hranici provincie tvoří údolí řeky Brembo a jezero Lago di Como na severu a řeka Adda na jihu. Severní hranice sleduje rozvodí Orobisjkých Alp. Východní hranice jde podél Val di Sclave, Val Camonica, jezera Lago d'Iseo a řeky Oglio. Jižní hranice je stanovena dohodou. Jižní část provincie je hornatá a nacházejí se zde hlavní bergamská údolí: Val Brembana (protékané řekou Brembo), Val Seriana (řeka Serio) a Val Cavallina (řeka Cherio). Mezi menší údolí patří Valle Imagna a Valle di Scalva. Směrem na jih je pás pohoří, jehož součástí jsou Val San Martino, Colli di Bergamo a Valcalepio a kde se pěstuje víno. Jih provincie je tvořen Pádskou nížinou. Nejvyšší vrcholy se nacházejí v Orobijských Alpách na hranicích s provincií Sondrio. Nejvyšší hory jsou Pizzo di Coca (3 052 m), Pizzo del Diavolo (2 914 m) a Torena (2 911 m). Lyžování Presolana, Monte Pora, Colere tak můžete prodloužit až do počátku letních měsíců.

Tip k návštěvě

Kromě lyžování můžete během dovolené také navštívit krásné město Bergamo (prohlédněte si fotografie), které představuje jako jedno z mála na světě spojení starobylé kultury a úžasné okolní přírody. Město je rozděleno na 2 části, dolní a horní město, které je skutečným uměleckým a historickým skvostem.

Na co se v provincii Bergamo můžete těšit

  • Leží poblíž Bergama, v údolí Valle Seriana. Nejvyšší hora oblasti je Pizzo della Presolana se svými 2 524 m n. m. Lyžování a snowboarding ve středisku Orobie/ Persolana jsou určeny především pro ty, kteří hledají dobré lyžování v Alpách v klidné lokalitě, velmi kvalitní ubytování s polopenzí a skipas na celou oblast. Tato lyžařská oblast není zatím v ČR velmi známá, ale nabízí výborné hotelové služby a překrásné přírodní scenérie. Tento kouzelný kraj si získal díky neporušenému přírodnímu prostředí a blahodárným klimatickým podmínkám věhlas již na počátku 20. století.
  • V provincii Bergamo se nachází 6 lyžařských středisek, mají dohromady 148 km sjezdovek všech stupňů obtížnosti (Colere, Monte Pora, Borno, Presolana, Lizzola a Spiazzi di Gromo). Pro nenáročné lyžaře jsou připraveny sjezdové tratě ve střediscích Spiazzi di Gromo, Lizzola a Borno, zdatnější lyžaři pak mohou využít možnost zalyžovat si ve střediscích Presolana, Colere (10 km od Presolany) a Monte Pora (6 km od Presolany).
  • Zpestřením pobytu je večerní program ve středisku Presolana - lyžování s pochodněmi zv. FIACCOLATA, které si mohou vyzkoušet nejen místní instruktoři, ale i ostatní odvážní lyžaři. Koná se každou středu, od ledna do března. Během večera je podávána i horská specialita, svařené víno (vin brulé) a zároveň je možné zatancovat si na místní diskotéce na sněhu.

Ceny jsou zde velmi příznivé, pobyty jsou zde dotované regionem, proto doporučujeme využít toto levné lyžování co nejdříve, kapacity jsou omezené.

Poznámka: vzdálenost Brno - Bergamo je 950 km. Průměrná doba jízdy - 11,5 hodiny.
Presolana - Monte Pora - Colere

Ubytování

Pobyt zajišťujeme ve středisku Presolana na rodinném a velmi útulném hotelu Spampatti. Kvalita ubytování a služeb je na velmi dobré úrovni - viz foto v naší galerii. Najdete zde dvou až pětilůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, restauraci, bar a společenskou místnost.

Lyžování

Sjezdovky pro začátečníky i středně pokročilé lyžaře najdete přímo ve středisku Presolana (1.300 m. - 1630 m.) nebo můžete využít bezplatnou přepravu ski busem do 4 km vzdáleného střediska Monte Pora (1.500 m - 1.880 m).

Zajímavé informace z této oblasti naleznete také na webu lyžařského střediska Presolana - Monte Pora.

Rezervace

1. e-mailem: adriasun@adriasun.cz
2.
telefonicky: 542 134 330 nebo 777 22 44 46.

Pokud Vás nabídka lyžování v Presolaně nezaujala, shlédněte naši další nabídku, např. lyžování Paganella nebo Dolomity SuperSki.


NEJOBLÍBENĚJŠÍ UBYTOVÁNÍ V OBLASTI Presolana, Monte Pora, Colere

 

 

Adria Sun na facebooku     Email: adriasun@adriasun.cz     Tel: +420 777 224 446

Lyžování pro rodiny s dětmiLyžování pro začátečníkyLyžování pro pokročiléLyžování Itálie Autobusem