Nacházíte se : Úvod » Lyžování v Itálii » Lyžování v Alpách

FOTO
Lyžování v Orobijských Alpách - Monte Pora  Sjezdovky v areálu Monte Pora Sluníčko na sjezdovkách v Monte PoraUpravená sjezdovka v areálu Monte PoraMonte Pora, horní stanice lanovky Lanovka - Monte Pora Nad mraky v Monte Pora Svahy ve středisku Monte Pora Sluníčko v lyžařském centru Monte PoraDlouhá sjezdovka v lyžařském středisku Monte PoraKrásné svahy Monte PoraSjezd zasněženou krajinou v Monte PoraKlasické lyžování a túry v Monte PoraZasněžené vrcholky Monte PoraProstorné a nepřelidněné sjezdovky v Monte PoraMonte Pora, výjezd z lanovkyLyžaři na vrcholku ve středisku Monte PoraVolné sjezdovky Monte PoraSedačková lanovka Monte Pora, ItáliePohled z lanovky na sjezdovky Monte PoraSjezdovka PresolanaUpravená sjezdovka čekající na první lyžaře - PresolanaSjezdové tratě v PresolaněZasněžené údolí a městečko PresolanaZačínající lyžaři v Monte PoraKrásný pohled na vrcholky Alp z areálu Monte PoraLyžaři na lanovce v areálu Monte PoraObčerstvení na sjezdovkách v Monte PoraLyžaři na pozvolném svahu Monte PoraSjezdař ve středisku Monte PoraVolné sjezdovky v Monte PoraSedačková lanovka PresolanaHromady sněhu na vrcholcích Monte PoraPohled na zamlžené údolí Monte PoraMonte Pora, občerstvení na vrcholcích AlpLanovka ve středisku PresolanaPohled z lanovky do údolí - PresolanaZasněžená chatka ve svazích PresolanyDětský vlek v PresolaněZápad slunce na sjezdovkách v PresolaněPresolana, pohled do údolíJasný den na sjezdovkách v ColereSedačková lanovka ColereVrcholky Colere nad mrakyPod sjezdovkami v ColereKvalitní sníh na sjezdovkách v ColereOdpočinek pod sjezdovkami ColereSjezdaři v Colere, ItálieMapka AlpSjezdovkyKrásná krajina horLanovka v ItáliiZasněžené okolíUpravené sjezdovkyVrcholky hor - lyžování ItáliePohled z vrcholku horFolgarida / MarillevaMapka DolomitLanovka v ItáliiKrásná okolní krajinaSjezdovky v ItáliiZapadající slunceUpravené a nepřelidněné sjezdovkyZasněžená krajinaLyžování bez frontUpravené Italské sjezdovkyOdpočinek na svahuPohled na upravené sjezdovkyVrcholek horPohled na Italské AlpyMapka DolomitPlánekDolomity SuperskiSjezdovka v DolomitechLanovkaKrásná okolní krajinaVrcholky horLyžování v DolomitechNepřelidněné sjezdovkyLyžování v DolomitechLyžování Val di FiemmePohled na DolomityBěžkování v DolomitechPohled na lanovku a sjezdovkuSjezdovky v CivettaPohled na vrcholky horMenší vlekProsluněné lyžováníPohled na Dolomity SuperskiZasněžená krajinaMapka MarmoladaPohled na vrcholkyKrásné okolí horPohled na zimní letoviskoZasněžená krajinaDolomity SuperskiVrcholek MarmoladaPohled z lanovkyLyžování v Alpách
 

Lyžování Alpy

Přidat na facebook  

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH

Aktuální nabídku najdete na našem novém webu Lyžování-alpy.net

Alpy a jejich historie

lyžování v AlpáchAlpy se táhnou přes sedm evropských států. Jejich vznik  spadá do třetihor, vznikly tzv. alpinskou orogenezí. Jsou složitým horským systémem. Významné jsou Alpy zhledem k pramennitosti řek. Většinou se vlévají do moře. Nejznámější alpskou řekou je Rýn. Tyto toky jsou napájeny z horských ledovců, proto netrpí nedostatkem vody ani v letních měsících. Krásná jsou také jezera a vodopády, kterých v alpských horách není malé množství. Podnebí v Alpách nalezneme dvě. Středoevropské a suché podnebí Panonské nížiny.

Pokud plánujete lyžování v Alpách, je možné že také narazíte na zajímavé zástupce alpské fauny. Možná byste si nepřáli potkat přímo mědvěda či rysa, ale kamzík, svišť nebo orel skalní by mohl být ve volné přírodě zajímavým zpestřením. Alpy Vás na dovolené uchvátí také bohatým lesním porostem.Ve vyšších polohách naleznete jedle, smrky a modříny. Níže pak buky a javory.

Největší alpské vrcholy jsou Mont Blanc, Duforspitze, Nordend. K nejznámějším vedle Mont Blanc patří Grossglockner a Matterhorn. Alpský turismus započal v 19. století, kdy Alpy přivítaly anglické horolezce. V současné době jsou nejvyhlédávanějšími horami v Evropě, nabízejí jak alpské lyžování a ostatní náročné sporty, tak příjemnou rekreaci. Lyžování v Alpách láká rok od roku více lyžařských nadšenců.

Italské a rakouské alpské lyžování

lyžování v AlpáchRakouské a Italské Alpy jsou posledních pár let nejoblíbenější destinací českých lyžařů, kteří vyhledávají lyžování v Alpách. Nejznámější zimní střediska jako jsou např. italské Passo Tonale, Paganella, Val di Fiemme, Vall di Fassa či lyžování v Dolomity Super Ski lákají dobrou udržovaností sjezdovek, zajímavou nabídkou ubytování za dostupné ceny a tradiční italskou kuchyní. Je pravdou, že dovolená v Rakousku může nabídnout i kratší a pohodlnější cestu po dobře sjízdných vozovkách. V žádném případě si však s Itálií nekonkurují. I v Rakousku naleznete známá střediska, ve kterých můžete strávit komfortní dovolenou. Bad Kleinkirchheim, Leogang, Kaprun, Salzburgerland či Korutany Vás uchvátí nejen nabídkou ski radovánek, ale i komplexními službami, v obou zemích je ve střediscích běžně wellness centrum či aguapark.

Lyžování v Rakousku či lyžování v Itálii můžeme doporučit pro všechny věkové kategorie klientů. Lyžování v Alpách je oblíbené nejen jako zimní dovolená, ale také na několikadenní relax.

Pokud už v předstihu přemýšlíte o kvalitní a levné dovolené, pak neváhejte a shlédněte novou nabídku dovolené v Černé Hoře, doporučit Vám můžeme zejména ubytování v Ulcinji. Pokud Vás tato nabídka neoslovila, pak připravujeme širokou nabídku ubytování ve Španělsku nebo si můžete vybrat z pestrého výběru ubytování v Bulharsku. Neotálejte dlouho, kvalitní a oblíbené destinace bývají vyprodány jako první.

 

Adria Sun na facebooku     Email: adriasun@adriasun.cz     Tel: +420 777 224 446

Lyžování pro rodiny s dětmiLyžování pro začátečníkyLyžování pro pokročiléLyžování Itálie Autobusem